Rolniku, ważny komunikat – Bezpłatna pomoc doradców w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2024 r.

Doradcy ODR udzielą bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w siedzibie Urzędu Gminy Narew w sali nr 7 w dniu 14.05.2024r. w godz. 8.30-13.30.

 

150856a

DĄB DUNIN
Przybudki gm. Narew
Strażnik Puszczy Białowieskiej
Europejskie Drzewo Roku 2022

 


Szanowni mieszkańcy,

wypełniając obowiązek wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. art. 3 ust. 3 pkt 1-2 (t. j. Dz. U. z 2023 r, poz.1469 ze zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych („szamb”), ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich aktualizacji.

Aktualizacja prowadzonych ewidencji dokonywana będzie na podstawie zgłoszenia właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której zlokalizowany jest zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Narew zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców będących właścicielami lub użytkownikami nieruchomości, które nie są podłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej o wypełnienie zgłoszenia dotyczącego posiadanego zbiornika bezodpływowego „szamba” lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

ZGŁOSZENIA NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 31 marca 2024r

Zgłoszenia należy dokonać w następujący sposób:

  • bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Narwi, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew.  Referat Gospodarki Komunalnej, pok.14
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem Skrytki ePUAP  opatrzony podpisem kwalifikowanym;
  • drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew

Druki można pobrać:

Formularz zgłoszenia

Dziękujemy za współpracę!

 


NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA 


O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

Szanowni Państwo.

Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia podejmuje się inicjatywy, która ma przybliżyć lokalnemu społeczeństwu kwestię żubra w regionie Puszczy Białowieskiej. Zamiarem naszym jest maksymalnie obiektywne prezentowanie zagadnień związanych z ochroną tego gatunku, problemami pojawiającymi się na styku z rolnictwem, komunikacją czy turystyką. Chcemy pomóc mieszkańcom w szybszym dotarciu do instytucji zarządzających populacją żubra, zajmujących się jego badaniem oraz odpowiedzialnych za wycenę szkód i wypłatę odszkodowań.

Właśnie rozpoczęliśmy prace nad portalem internetowym na którym pragniemy te wszystkie zagadnienia prezentować. Do końca miesiąca będziemy już mieli jego „prototyp”, czyli roboczą wersję do testowania.

Jednak zasadniczą częścią naszej inicjatywy jest – nabór Strażników Żubrowych. Pragniemy nawiązać do chlubnej tradycji osoczników, strzelców, bartników i wreszcie do Zubrowych Strażników, którzy przez wieki pod jurysdykcją królów i carów pełnili zaszczytną i jakże ważną rolę w ochronie zasobów Puszczy Białowieskiej. Chcemy, aby znaleźli się w tej grupie ludzie wrażliwi na piękno i dobro przyrody, kochający zwierzęta i pragnący zaangażować się w ich obserwacje i ochronę. Naszym celem jest stworzenie zespołu, który zechce pomóc nie tylko żubrom, ale również mieszkańcom, którzy we wspólnej z żubrami na tej samej ziemi egzystencji czasami mają z nimi kłopoty.

Nie narzucamy sztywnych zadań, jakie Strażnicy Żubrowi będą musieli wykonywać, nie ograniczamy wieku, zawodu ani płci naszych współpracowników. Zakładamy, że osoby takie będą lokalnymi obserwatorami wszelkich zjawisk, problemów, ciekawostek związanych z bytnością żubrów w ich otoczeniu. Swoje obserwacje będą mogli przekazać poprzez portal internetowy lub inną ustaloną wspólnie ścieżką do koordynatorów inicjatywy i służb zajmujących się ustawowo ochroną przyrody (Białowieski Park Narodowy, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska).

Uczestnictwo w przedsięwzięciu jest zupełnie dobrowolne, nieodpłatne i można się będzie z niego wycofać w każdej chwili. Strażników Żubrowych czekają ciekawe szkolenia, a także liczne niespodzianki. Nie ograniczamy również liczbowo naboru do tego grona. Pierwsze dziesięć osób, które się zgłoszą, już w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie miało okazję uczestniczyć w specjalnych terenowych warsztatach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 602 430 772) lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Inicjatywa powyższa realizowana jest we współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Opracowanie materiału:
Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia