21 czerwca 2015 roku odbyły się w Narwi zawody sportowo-pożarnicze szczebla powiatowego o Puchar Wójta Gminy Narew. W zawodach wzięło udział 13 drużyn ochotniczych straży pożarnych: OSP Tofiłowce, OSP Czeremcha, OSP Czyże, OSP Narewka, OSP Siemianówka, OSP Nowokornino, OSP Białowieża, OSP Trześcianka, OSP Mochnate, OSP Orzeszkowo, OSP Narew, OSP Dubicze Cerkiewne oraz OSP Kleszczele.

Zawody pożarnicze w Narwi

Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach. Strażacy Oohotnicy zmierzyli się w sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami, a następnie w pożarniczym ćwiczeniu bojowym.

Zawody pożarnicze w Narwi

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce – OSP Kleszczele, z wynikiem 111,70 pkt

II miejsce – OSP Narew z wynikiem 125,30 pkt

III miejsce –OSP Siemianówka z wynikiem 127,60 pkt

IV miejsce – OSP Trześcianka z wynikiem 127,70 pkt

V miejsce – OSP Mochnate z wynikiem 127,90 pkt

VI miejsce – OSP Nowokornino z wynikiem 129,50 pkt

VII miejsce – OSP Dubicze Cerkiewne z wynikiem 130, 90 pkt

VIII miejsce – OSP Czyże z wynikiem 137,90 pkt

IX miejsce – OSP Białowieża z wynikiem 141,70 pkt

X miejsce – OSP Orzeszkowo z wynikiem 147,00 pkt

XI miejsce – OSP Czeremcha z wynikiem 159,80 pkt

XII miejsce – OSP Narewka z wynikiem 161,20 pkt

XIII miejsce – OSP Tofiłowce z wynikiem 163,40 pkt

Strażacy ochotnicy zostali nagrodzeni pucharami, nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

Na zakończenie zawodów Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce st. bryg. Jarosław Trochimczyk przekazał Wójtowi Gminy Narew Andrzejowi Pleskowiczowi samochód ratownictwa technicznego Iveco, który stanowił wyposażenie jednostki ratowniczo-gaśniczej w Hajnówce, zaś obecnie będzie wykorzystywany przez OSP w Trześciance.

Zawody pożarnicze w Narwi

Strażacka rywalizacja zakończyła się ciepłym posiłkiem przy dźwiękach Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce i pokazem uroczych mażoretek. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców Gminy, których nie przestraszyło nawet chwilowe załamanie pogody.

zawody osp2015 23

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury