Tercet Rodzinny z Makówki wziął udział w 49 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. To najważniejsza tego typu impreza w Polsce, organizowana od 1968 roku, która jest okazją, by usłyszeć autentyczne ludowe muzykowanie. Podczas festiwalu Tercet z Makówki zajął III miejsce w kategorii folklor - kontynuacja.

Tercet z Makówki na festiwalu w Kazimierzu Dolnym

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym to cykliczna impreza, promująca kulturę ludową i folklor w Polsce.  Celem jest przegląd, popularyzacja oraz dokumentacja tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego. Nadrzędnym kryterium oceny jest autentyczność wykonywanych zabytków i utworów ludowej kultury muzycznej. Konkurs oceniają najwybitniejsi polscy etnografowie i folkloryści. Na Festiwalu co roku spotyka się ok. 700 artystów. Przyjeżdżają tu również naukowcy, znawcy tematu, muzykolodzy, muzycy poszukujący inspiracji, studenci, miłośnicy i pasjonaci.