W dniu 12 czerwca 2015 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń parom małżeńskim za długoletnie pożycie – Złote Gody. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał odznaczenia jedenastu parom małżeńskim zamieszkującym w naszej gminie.

Złote Gody w Gminie Narew

Uroczystość otworzył Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz, który powitał Jubilatów, ich rodziny i przyjaciół. Przybyłym parom małżeńskim obchodzącym w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego Wójt złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia i długich lat życia. Następnie Wójt wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Narwi dokonali wręczenia odznaczeń i kwiatów parom małżeńskim, które przybyły na uroczystość.

Złote Gody w Gminie Narew

W roku 2015 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie następującym parom małżeńskim z Gminy Narew:

 • Walentyna i Jan Michalczuk (Trześcianka)
 • Nina i Mikołaj Sadowscy (Tyniewicze Duże)
 • Maria i Aleksander Mirończuk (Odrynki)
 • Maria i Grzegorz Sacharczuk (Radźki)
 • Irena i Piotr Kurianowicz (Paszkowszczyzna)
 • Halina i Józef Smoktunowicz (Narew)
 • Eugenia i Michał Trofimiuk (Trześcianka)
 • Zoja i Bazyli Roszczenko (Narew)
 • Anna i Jan Frankowscy (Tyniewicze Duże)
 • Olga i Witalis Sadowscy (Chrabostówka)
 • Olga i Mikołaj Kulesza (Odrynki)

Złote Gody w Gminie Narew

Po wręczeniu odznaczeń dla dostojnych Jubilatów zaśpiewał zespół wokalny Wesołe Nutki działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpiła także opiekunka zespołu Pani Paulina Kozioł.

Złote Gody w Gminie Narew

Na zakończenie przy symbolicznej lampce szampana życzenia Jubilatom mogli złożyć przybyli na uroczystość członkowie rodzin. W imieniu odznaczonych głos zabrał proboszcz Parafii Prawosławnej w Narwi ks. mit. Bazyli Roszczenko, który podziękował za przyznane odznaczenia oraz życzył wszystkiego najlepszego wszystkim odznaczonym parom.

Złote Gody w Gminie Narew

GALERIA ZDJĘĆ