6 czerwca 2015 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi wraz z Filiami w Łosince i w Trześciance zorganizowała wyjazd do Białegostoku. W wycieczce brały udział najmłodsze dzieci czynnie uczestniczące w życiu biblioteki – członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki jak również najaktywniejsi czytelnicy.

Wycieczka czytelników biblioteki

Pierwszą atrakcją wyjazdu był spektakl „Karnawał zwierząt”, w którym były ukazane różne zwierzęta: osły, żółwie, słonie, łabędzie. Były one jednak tylko pretekstem do pokazania ludzkich słabości, wartości i relacji. Przedstawienie inspirowane dziełem Charles Camille’a Saint-Saëns pozwoliło młodym widzom zachwycić się muzyką, a w tańcu i zabawie odkryć cały wachlarz zachowań i emocji, którymi kieruje się człowiek.

Wycieczka czytelników biblioteki

Po obejrzanym spektaklu na widzów czekała miła niespodzianka. Białostocki Teatr Lalek udostępnił dla zwiedzających swoje piwnice , w którym zebrane są wszystkie lalki jakie brały udział w dotychczasowych przedstawieniach. Można było zobaczyć jak wygląda i na jakiej zasadzie działa m. in. marionetka oraz marionetka sycylijska, pacynka, pyskówka, kukiełka, jawajka a także cały wachlarz rozmaitych masek scenicznych.

Wycieczka czytelników biblioteki

Następnym punktem wycieczki była restauracja McDonald’s gdzie zaplanowano poczęstunek. Kolejną atrakcją była wizyta w odnowionym ZOO, gdzie można podziwiać gatunki zwierząt objęte ochroną ścisłą na terenie Polski, takie jak żubry, wilki, niedźwiedzie i żbiki oraz inne zwierzęta. Ostatnim punktem wyjazdu był plac zabaw mieszczącym się w Parku Zwierzynieckim. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna