W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, dnia 5 czerwca 2015 roku Gminna Biblioteka Publiczna gościła grupę pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Narwi.

Tydzień Czytania dzieciom w GBP

Dzieci zwiedziły bibliotekę, obejrzały wypożyczalnię dla dorosłych oraz odział, w którym zgromadzony jest księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych czytelników. Następnie wysłuchały głośnego czytania wierszy znanych polskich autorów. Potem kolorowały wizerunki ptaków i bawiły się chustą. Następnie z wielką radością opuściły salę i przeniosły się na ławeczki opodal biblioteki, gdzie odbyło się „Czytanie pod chmurką”. Chętne dzieci same również czytały na głos. Plenerowemu czytaniu towarzyszyły inne atrakcje: gry i zagadki literackie, a także słodki poczęstunek. Wszyscy otrzymali upominki w postaci lizaków. Pierwszoklasistom bardzo podobała się wizyta w naszej bibliotece.

Tydzień Czytania dzieciom w GBP

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że udało się wzbudzić w dzieciach zainteresowanie książką i wkrótce same zaczną korzystać z zasobów naszego, bogatego księgozbioru.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna