21 maja 2015 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Narwi odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Narwi, wraz ze swoją wychowawczynią panią Eugenią Przeździak. Dzieci zwiedziły wypożyczalnię dla dorosłych oraz odział dziecięcy. Wytłumaczono im zasady pracy biblioteki, a także pokazano jak korzystać z katalogów. Uczniowie byli zachwyceni bogactwem księgozbioru. Chętnym założono karty czytelnika.

Dugoklasiści w bibliotece w Narwi

Dla dzieci, które przybyły do GBP w Narwi po raz pierwszy, najbardziej oczekiwanym punktem spotkania, była możliwość samodzielnego wybrania książki, obejrzenia jej, a potem wypożyczenia do domu. Po zapoznaniem się z regułami funkcjonowania biblioteki, dzieci skorzystały z komputerów i Internetu oraz grały w gry planszowe i kalambury.

Dugoklasiści w bibliotece w Narwi

11 czerwca 2015 roku drugoklasiści ponownie odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Narwi. Na spotkaniu tym omówiono proces powstawania książki i jej drogę do biblioteki. Dzieci uznały, że jest ona tak długa i trudna, że książkom należy się bezwzględny szacunek.

Dugoklasiści w bibliotece w Narwi

W tym punkcie, metodą burzy mózgów wymieniono formy postępowania z książkami. Uczniowie mogli wymienić książki, które wypożyczyli do domu w czasie pierwszej wizyty. Potem korzystały z komputerów, bawiły się chustą oraz grały w gry planszowe.

Dugoklasiści w bibliotece w Narwi

Opracowanie materiału:
Gminna Biblioteka Publiczna