Ochotnicza Straż Pożarna w Łosince otrzymała długo oczekiwany, nowy wóz bojowy. Uroczyste wyświęcenie wozu strażackiego odbyło się dnia 12 marca 2005 roku przed budynkiem OSP w Łosince. Aktu poświęcenia dokonali prawosławni księża: Powiatowy Kapelan Straży Pożarnej ks. Jan Wołkowycki oraz proboszcz i wikary parafii prawosławnej w Łosince księża Jerzy Kos i Aleksy Kulik.

Wóz strażacki dla OSP Łosinka Wóz strażacki dla OSP Łosinka

Wśród gości zaproszonych na uroczystość znaleźli się senator Sergiusz Plewa, Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego Jerzy Sirak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Jarosław Trochimczyk oraz Prezes Wojewódzkiego Zarządu OSP Marek Ślusarski. Samorządowców reprezentowali Wójt Gminy Dubicze Cerkiewne Anatol Pawłowski, Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, Przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Narwi lek. Stefan Kuczyński.

 Wóz strażacki dla OSP ŁosinkaWóz strażacki dla OSP Łosinka

W trakcie uroczystości honorowy członek OSP Łosinka senator Sergiusz Plewa został odznaczony złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

 Wóz strażacki dla OSP ŁosinkaWóz strażacki dla OSP Łosinka

Część artystyczna uroczystości odbyła się w świetlicy biblioteki w Łosince. Wystąpiły na niej dzieci z filialnej szkoły podstawowej w Łosince oraz zespół Ramonka prowadzony przez Panią Marię Radczuk.

Wóz strażacki dla OSP ŁosinkaWóz strażacki dla OSP Łosinka