W dniu 13 września 2008 roku w gospodarstwie agroturystycznym "Ruta" w Skaryszewie, gdzie mieści się Regionalna Izba Białoruska, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pieczęci z lat 1840-1915. Właściciel gospodarstwa pan Michał Filianowicz włożył wiele pracy i trudu, aby zgromadzić aż 50 pieczęci cerkiewnych, kościelnych oraz z urzędów województwa podlaskiego.

 Wystawa pieczęci w Skaryszewie

Otwarcie wystawy zostało poprzedzone wykładem pani dr Doroty Michaluk, która przedstawiła krótką historię każdej pieczęci.

 Wystawa pieczęci w Skaryszewie

W imieniu Starosty Powiatu Hajnowskiego podziękowania za aktywna promocję powiatu złożyła pani Maria Owerczuk. List gratulacyjny i życzenia dalszej owocnej pracy przekazała także pani Alla Siotkowska reprezentująca Wójta Gminy Narew oraz Gminną Bibliotekę Publiczną.

 Wystawa pieczęci w Skaryszewie

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także proboszczowie parafii prawosławnej w Narwi ks. Bazyli Roszczenko oraz parafii prawosławnej w Klejnikach ks. Aleksander Wysocki, Przewodniczący BTSK Jan Syczewski, dr Włodzimierz Michaluk z małżonką oraz liczni sponsorzy.

Wystawa pieczęci w Skaryszewie 

Podczas uroczystości dokonano aktu wyświęcenia odrestaurowanej 50-letniej stodoły, w której została umieszczona wystawa. Następnie wszyscy goście mogli obejrzeć zgromadzone prace. Spotkanie w Skaryszewie zakończył uroczysty poczęstunek.

Wystawa pieczęci w Skaryszewie 

Wystawa pieczęci w Skaryszewie potrwa do 15 października 2008 roku i można ją zwiedzać w godzinach od 8.00 do 17.00. Gospodarstwo agroturystyczne RUTA serdecznie zaprasza.