W dniu 23 lutego 2008 roku w hali KS Włókniarz w Białymstoku odbył się Koncert Galowy XV edycji festiwalu Piosenka Białoruska 2008. Na scenie zaprezentowało się publiczności blisko 30 laureatów tegorocznej edycji festiwalu oraz goście z Białorusi. Na zaproszenie organizatorów w gali uczestniczyli m.in. przedstawiciele białoruskich resortów kultury i edukacji, podlascy parlamentarzyści i samorządowcy oraz dostojnicy cerkwi prawosławnej.

Piosenka Białoruska - koncert galowy 

Podczas tegorocznej gali wystąpiły także zespoły z Gminy Narew. Przed publicznością wystąpił zespół Ramonka z Łosinki pod kierownictwem Marii Radczuk (I miejsce), rodzinne trio z Makówki prowadzone przez Annę Petrovską (I miejsce) oraz zespół Art-Pronar z Narwi pod dyrekcją Jana Snarskiego (II miejsce).

 Piosenka Białoruska - koncert galowy

Gościem specjalnym, który wystąpił podczas koncertu galowego był białoruski zespół "Świato" z Mińska.

Piosenka Białoruska - koncert galowy 

Więcej zdjęć na stronie internetowej chóru Ramonka