Ponad 70 wykonawców wystąpiło 17 lutego 2008 roku na eliminacjach centralnych XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej. Przesłuchania artystów odbyły się w Klubie Garnizonowym w Białymstoku. W szranki konkursowe stanęli również artyści reprezentujący naszą gminę:

Trio rodzinne z Makówki - kier. Anna Petrovska
Piosenka Białoruska w Białymstoku

Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań z Narwi
Piosenka Białoruska w Białymstoku

Zespół Ramonka z Łosinki - kier. Maria Radczuk
Piosenka Białoruska w Białymstoku

Magdalena Dudzicz z Łosinki
reprezentująca LO z DNJB w Hajnówce
Piosenka Białoruska w Białymstoku

Tercet Nadzieja Osipiuk, Anna Tesluk oraz Mikołaj Tesluk z Grodziska
Piosenka Białoruska w Białymstoku

Zespół Krywczanki z Krzywca - kier. Luba Dubko
Piosenka Białoruska w Białymstoku

Zespół Art-Pronar z Narwi - kier. Jan Snarski
Piosenka Białoruska w Białymstoku

Decyzją jury zespół Ramonka zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Drugie miejsce w kategorii solistek zajęła Magdalena Dudzicz. Zespołowi Art-Pronar z Narwi również przyznano drugie miejsce. Trzecie miejsca w swoich kategoriach zdobyli Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań z Narwi oraz zespół Krywczanki z Krzywca, natomiast wyróżnienie otrzymał tercet z Gorodziska. W dniu 23 lutego 2008 roku w hali Klubu Sportowego "Włókniarz" w Białymstoku odbędzie się koncert galowy XV Festiwalu Piosenka Białoruska 2008.

GRATULUJEMY!!!

Galeria zdjęć oraz coś dla ucha na stronie chóru Ramonka