W dniu 10 lutego 2008 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje XV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka Białoruska 2008. Powitania przybyłych gości i zespołów oraz otwarcia imprezy dokonali dyrektor HDK Andrzej Skiepko oraz Jan Syczewski. Następnie rozpoczęła się część konkursowa festiwalu, do której zgłosiło się w sumie 26 wykonawców w różnych kategoriach.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Gminę Narew także reprezentowało kilku wykonawców. Publiczności wspaniale zaprezentował się zespół Ramonka z Łosinki prowadzony przez Marię Radczuk, który zaśpiewał piosenki "Zacwiła w łuzie łaza" oraz "Jeduć z wioski u horad".

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Przed hajnowską publicznością wystąpił także tercet Nadzieja Osipiuk, Anna Tesluk oraz Mikołaj Tesluk z Gorodziska prezentując również dwa utwory: "Ciacze za hajem reczka" i "Pieśni maje pieśni".

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

W kategorii solistek wystąpiła Magdalena Dudzicz z Łosinki reprezentująca LO z DNJB w Hajnówce, która wykonała piosenki "Palubounica" oraz "Miełodyja kachannia".

 Piosenka Białoruska w Hajnówce

Duże brawa od publiczności otrzymał narwiański duet Maria Chilimoniuk i Jerzy Domań który zaprezentował utwory "Oj chacieła mianie mati" oraz "Mużyczy synok".

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Natomiast piosenki "Winszawalnaja" oraz "Świata" wykonał zespół Art-Pronar z Narwi pod kierownictwem Jana Snarskiego.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Przed publicznością wystąpił również zespół Krywczanki z Krzywca pod kierownictwem Luby Dubko. Zespół wykonał utwory "Oj Boże, Boże" oraz "Chadziła dziauczyna u zialonym sadu".

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Decyzją jury, któremu przewodniczył dr Andrzej Tokajuk, wszyscy wykonawcy reprezentujący naszą gminę zostali zakwalifikowani do eliminacji centralnych festiwalu, które odbędą się 17 lutego 2008 roku w Białymstoku.

GRATULUJEMY!!!

Galeria zdjęć oraz coś dla ucha na stronie chóru Ramonka