19 lipca 2009 roku w Regionalnej Izbie Białoruskiej Michała Filianowicza w Skaryszewie odbył się Białoruski Festyn Ludowy pod hasłem "I tut żywuć ludzi". Festyn zorganizowało Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Festyn białoruski w Skaryszewie

Na scenie, która została zaaranżowana w starej wiejskiej stodole, wystąpiły lokalne zespoły, prezentując publiczności znane melodyjne i skoczne piosenki. Tego dnia na scenie wystąpił zespół Narva, działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, grupa Omen z Michałowa oraz zespół Selective. Wiele białoruskich piosenek ludowych zaśpiewał też zespół Na Meżi, działający przy Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Festyn białoruski w Skaryszewie

Przybyli gości mogli też obejrzeć Kramik muzealny przygotowany przez organizatorów oraz zakupić wyroby rękodzieła ludowego. Festyn w Skaryszewie stanowił jedną z imprez ludowych w ramach projektu "I tut żywuć ludzi", który jest realizowany przez Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce i współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

GALERIA ZDJĘĆ