Odbyła się pierwsza część warsztatów tradycyjnego śpiewu ukraińskiego organizowanych przez Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Skansenu w Koźlikach. Przez dwa dni, 13 i 14 lipca  2009 roku dolina Narwi w rejonie Koźlik rozbrzmiewała śpiewem jak za dawnych lat. Kilkunastu uczestników pod kierunkiem pani Wiryneji Kociubajło doskonaliło swoje umiejętności śpiewacze.

Warsztaty śpiewu w Koźlikach

Podczas warsztatów młodzież miała okazję zapoznać się z autentycznym śpiewem w wykonaniu mieszkańców najbliższych miejscowości, między innymi Kożyna i Koźlik. Zebrano interesujący materiał folklorystyczny, który po opracowaniu będzie wykorzystywany w repertuarze nowo powstałego zespołu. Warsztaty zakończyły się koncertem w plenerze, na który przybyło kilkadziesiąt osób z pobliskich miejscowości, ale także z Bielska Podlaskiego i Białegostoku. Koncert uświetnił występ pań Marii Denisiuk i Marii Jakimiuk z Kożyna.

Warsztaty śpiewu w Koźlikach 

Kolejne warsztaty odbędą się w dniach 10-11 sierpnia 2009 r. w siedzibie Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia w Puchłach (nr 62). Serdecznie zapraszamy chętną młodzież do  uczestnictwa. Warsztaty są nieodpłatne, a wszelkich informacji udziela pani Ludmiła Łabowicz (tel. 609-048-496, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Opracowanie tekstu i zdjęcia:
Mirosław Stepaniuk