W dniu 7 lutego 2009 roku w Diecezjalnym Ośrodku Kultury "Światłość" w Krzywcu odbyło się spotkanie dla mieszkańców wsi.

 Spotkanie dla mieszkańców w Krzywcu

Pierwszym punktem spotkania była prezentacja w ramach projektu "Nasza miejscowość bezpieczna" realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

 Spotkanie dla mieszkańców w Krzywcu

Prezentacja dotyczyła bezpieczeństwa i pracy służb mundurowych. O pracy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej opowiedział mjr Anatol Borys z placówki straży granicznej w Narewce, natomiast temat zagrożeń pożarowych przedstawił st. kpt. Piotr Rybak z Powiatowej Straży Pożarnej w Hajnówce.

 Spotkanie dla mieszkańców w Krzywcu

Po zakończeniu prelekcji odbyła się część artystyczna wieczoru. Przed mieszkańcami Krzywca wystąpił ludowy zespół ŻEMERWA, który zaprezentował tradycyjne pieśni oraz tańce ludowe. Część programu artystycznego była premierowa, gdyż została opracowana podczas warsztatów, które odbywały się w dniach od 1 do 6 lutego właśnie w Krzywcu.

 Spotkanie dla mieszkańców w Krzywcu

Po zakończeniu występów gospodarz ośrodka ks. Aleksy Kulik zaprosił wszystkich zebranych na poczęstunek.

logo UElogo POKLlogo EFSlogo euroregion puszcza bialowieska