W dniach 23 i 24 września 2011 roku Gmina Narew uczestniczyła Międzynarodowym Turystyczno-Sportowym Zlocie Młodzieży na Białorusi. Dzięki nawiązanej współpracy z białoruską Gminą Czerni, która znajduje się w pobliżu Brześcia, już po raz trzeci Gmina Narew została zaproszona do udziału w tej spartakiadzie młodzieży, którą co roku organizuje Brzeski Rejonowy Komitet Wykonawczy. W spotkaniach tych uczestniczą pracownicy białoruskich jednostek samorządowych, a także zapraszane są drużyny z innych państw, w tym z Polski. W tym roku zlot odbył się w miejscowości Tomaszowka położonej około 70 km na południe od Brześcia, tuż przy granicy Białorusi z Polską i Ukrainą. Znajduje się tam nowoczesny Zdrowotno-Sportowy Kompleks „Zwiozdnyj”, w którym miały miejsce tegoroczne zawody.

Międzynarodowy zlot na Białorusi 

Tradycyjnie już nasza gmina została bardzo serdecznie przyjęta przez organizatorów zlotu. Oprócz drużyny z Polski z zawodach uczestniczyły cztery inne białoruskie drużyny z województwa brzeskiego reprezentujące takie miejscowości jak Biereza i Żabinka, miasto Baranowicze oraz Rejon Brzeski.

Międzynarodowy zlot na Białorusi 

Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu w hotelu „Sławianka”, uczestnicy zlotu rywalizowali ze sobą w pływaniu oraz umiejętnościach turystycznych we wiązaniu węzłów i stawianiu namiotu na czas. W tym samym dniu odbył się także turniej piłki siatkowej. Uczestnicy zlotu mieli również możliwość zwiedzić muzeum kosmonautyki, które mieści się w miejscowej szkole.

Międzynarodowy zlot na Białorusi 

W godzinach wieczornych wszystkie drużyny spotkały się w sali widowiskowej Domu Kultury, gdzie odbyła się oficjalna prezentacja wszystkich zespołów biorących udział w spartakiadzie, a także wspólna zabawa na dyskotece.

Międzynarodowy zlot na Białorusi 

W sobotę odbyły się kolejne konkurencje przewidziane przez organizatorów zlotu. Drużyny rywalizowały w takich konkurencjach jak jazda na rowerze na czas po torze przeszkód, strzelanie z karabinka pneumatycznego, a także w turnieju tenisa stołowego.

Międzynarodowy zlot na Białorusi 

Po południu organizatorzy oficjalnie ogłosili wyniki tegorocznego Międzynarodowego Turystyczno-Sportowego Zlotu Młodzieży. Pamiątkowe dyplomy były przyznawane za trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji oraz w klasyfikacji generalnej drużyn. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji drużynie z Narwi udało się zająć II miejsce w jeździe na rowerze po torze przeszkód oraz I miejsce w turnieju tenisa stołowego. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna białoruska z miejscowości Biereza.

Międzynarodowy zlot na Białorusi

W drodze powrotnej do domu zespół z Narwi miał możliwość zatrzymać się w Brześciu, gdzie odbyło się spotkanie z Panem Siergiejem Sawczukiem – Wójtem białoruskiej Gminy Czerni, z którą współpracuje Gmina Narew.

GALERIA ZDJĘĆ