Pronar Mistrzem AgroLigi 2010Firma Pronar z Narwi została mistrzem krajowym w kategorii „firmy” w 18 edycji konkursu AgroLiga 2010. Dyplomy i puchary wręczył laureatom 17 maja 2011 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz prezesi agencji rolnych. Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk odebrał laury osobiście.

Konkurs AgroLiga jest organizowany w dwóch etapach. Laureatów wybierają wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego. W konkursie mogą uczestniczyć tylko gospodarstwa funkcjonujące na rynku regionalnym. Spośród zwycięzców wojewódzkich wybierani są mistrzowie krajowi. Wskazuje ich Redakcja Audycji Rolnych TVP1 we współpracy ze Stowarzyszeniem Agrobiznes Klub. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych polskich rolników i agrofirm.

Mistrzami krajowymi w kategorii "rolnicy" są ponad to Maria i Szczepan Będzikowscy z Zakrzewka (woj. mazowieckie), prowadzący wraz z rodziną gospodarstwo specjalizujące się w chowie bydła mlecznego i produkcji drobiu. Wicemistrzami krajowymi w kategorii "rolnicy" zostało 6 gospodarstw rolnych; tyle samo tytułów wicemistrzów krajowych przyznano w kategorii "firmy". 9 gospodarstw rolnych oraz i 8 firm rolno-spożywczych zostało laureatami krajowymi.

Pronar Mistrzem AgroLigi 2010

Opracowanie materiału:
Joanna Wysocka - specjalista ds. PR firmy Pronar