W dniach od 2 do 5 czerwca 2011 roku firma Pronar zorganizowała w Narwi Krajowe Święto Maszyn Rolniczych, podczas którego prezentowane były maszyny i urządzenia produkowane przez firmę Pronar. Przybyli na tereny wystawowe goście mogli obejrzeć nowoczesne ciągniki, maszyny rolnicze, przyczepy oraz sprzęt komunalny produkowany w Pronarze. Nie zabrakło również występów wielu zespołów artystycznych, konkursów oraz ciekawych pokazów.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych

Podczas pierwszego dnia wystawy – tzw. Dnia Komunalnego, goście mogli zwiedzać zarówno tereny wystawowe jak również zakłady firmy Pronar. W trakcie odbywały się konkursy na temat sprzętu komunalnego produkowanego przez Pronar. Ze sceny gości bawiły zespoły muzyczne takie jak Krnovanka z Czech, Jarema, Silvers oraz Art Pronar z Narwi.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych 

Drugi dzień Krajowego Święta Maszyn Rolniczych w Narwi był tzw. Dniem Edukacyjnym, podczas którego tereny wystawowe oraz zakłady Pronaru odwiedzała młodzież. Przybyli zarówno uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich, jak również studenci wydziału mechanicznego Politechniki Białostockiej.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych 

Oprócz oglądania nowoczesnych maszyn rolniczych zwiedzający mogli podziwiać zabytkowe maszyny rolnicze wystawione przez Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych "Retro - Traktor" z Golubia Dobrzynia. Można było także uczestniczyć w konkursach na temat maszyn rolniczych. Przez cały dzień na scenie występowały zaproszone zespoły artystyczne: Krnovanka z Czech, Die Rauberger z Austrii, Dekada Band z Bielska Podlaskiego oraz oczywiście Art Pronar.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych 

W sobotę odbyła się uroczysta Gala Krajowego Święta Maszyn Rolniczych w Narwi. Tego dnia do Narwi przybyło wielu znamienitych gości – parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządu województwa, samorządu powiatowego, służb mundurowych, władz wyższych uczelni, duchowieństwa, a także samorządowców z okolicznych gmin w tym także z Gminy Narew. Przybyłych gości gorąco powitał Prezes Rady Właścicieli firmy Pronar Sergiusz Martyniuk.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych 

Poseł Robert Tyszkiewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Walenty Korycki oraz Prezes Sergiusz Martyniuk dokonali wręczenia odznaczeń dla wyróżniających się pracowników firmy Pronar. Odznaczenia zostały przyznane przez Prezydenta RP oraz Ministra Rolnictwa na wniosek Rady Właścicieli firmy Pronar.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych 

Podczas uroczystej sobotniej gali odbyły się pokazy sprzętu rolniczego i komunalnego prowadzone przez dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego. Można było również uczestniczyć w konferencji naukowej pt. „Jutro Polskiego Rolnictwa w perspektywie zmian w UE i w obliczu nowych technologii maszyn rolniczych”.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych

Innym ciekawym punktem programu były zawody dziennikarzy o tytuł „Traktorzysty Roku”. Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z ciągnikiem firmy Pronar i jak najszybciej pokonać nim slalom (przodem i tyłem), dokonać przebicia balonu, a także zaparkować tyłem z przyczepą w wyznaczonym miejscu. Puchary dla zwycięzców zawodów ufundował Prezes Rady Właścicieli Pronaru Sergiusz Martyniuk.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych 

Przez cały trzeci dzień Krajowego Święta Maszyn Rolniczych na scenie prezentowały swój repertuar muzyczny przybyłe do Narwi zespoły artystyczne. Tego dnia ponownie wystąpiły zespoły Krnovanka z Czech, Die Rauberger z Austrii oraz Art Pronar, a także zespoły Be Happy, Klumpe i Szóktetó Zenkar z Węgier.Pomiędzy występami zespołów rozstrzygnięto wyniki plebiscytów organizowanych podczas święta: na najciekawszy eksponat wśród zabytkowych ciągników oraz na „Przebój Pronaru” czyli na najciekawszy produkt Pronaru prezentowany na wystawie, wybrany przez gości imprezy. Wręczono też nagrody najlepszym uczestnikom zmagań z kieratem oraz zwycięzcom konkursu dotyczącego bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym organizowanego przez KRUS.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych 

Wieczorem goście mogli wysłuchać recitalu pochodzącego z Podlasia śpiewaka operowego Michała Skiepko, a także wspaniałego koncertu gwiazdy z Białorusi – zespołu Bielarusy z Mińska. Pełen wrażeń trzeci dzień wystawy zakończył niesamowity pokaz sztucznych ogni oraz zabawa z zespołami Be Happy oraz Art.Pronar.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych 

Ostatni dzień Krajowego Święta Maszyn Rolniczych w Narwi był Piknikiem Rodzinnym, podczas którego oprócz zwiedzania wystawy można było obejrzeć występy zespołów Art Pronar, Be Happy, Szóktetó Zenkar z Węgier, Małanki z Bielska Podlaskiego, wysłuchać koncertu Michała Skiepko oraz zespołu Kitava z Litwy.

Krajowe Święto Maszyn Rolniczych 

Przez cztery słoneczne dni Krajowe Święto Maszyn Rolniczych w Narwi przyciągnęło na tereny wystawowe wielu gości z kraju i zagranicy, rolników, młodzież oraz mieszkańców również naszej gminy. Była to już druga taka wystawa sprzętu rolniczego zorganizowana w ostatnich latach przez firmę Pronar. Impreza ta poprzez ciekawe pokazy, konkursy i dobrą zabawę nie tylko wspaniale reklamuje maszyny i urządzenia wytwarzane w firmie Pronar, ale również świetnie promuje Gminę Narew.

GALERIA ZDJĘĆ

 PROGRAM STUDIO REGION Z NARWI
(TVP Białystok)