5 marca 2011 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Plebiscytu „Sportowiec Ziemi Hajnowskiej 2010” oraz „Najpopularniejszy Trener Ziemi Hajnowskiej 2010”.Organizatorem plebiscytu była redakcja dwutygodnika "Wieści Podlaskie" a współorganizatorem Starosta Powiatu Hajnowskiego i Burmistrz Miasta Hajnówka. Sportową Galę rozpoczęto hymnem narodowym wykonanym  przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce. Po hymnie minutą ciszy uczczono pamięć Pana Hieronima Wawrzyńskiego – inicjatora Plebiscytu, który zmarł pod koniec ubiegłego roku. Uroczystego otwarcia gali dokonał Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka, Kanclerz Kapituły XII Plebiscytu, serdecznie witając zaproszonych gości oraz przybyłych sportowców, trenerów i kibiców. Laureatem nagrody specjalnej przyznanej z okazji XII Plebiscytu przez Senatora Włodzimierza Cimoszewicza został Jakub Ostapczuk. Jest to szczególne wyróżnienie za 25 – letnią aktywną działalność Pana Jakuba na rzecz rozwoju i popularyzacji sportu w powiecie hajnowskim.

Sportowiec Ziemi Hajnowskiej 2010 

Podczas uroczystości ogłoszono zwycięzców plebiscytu na najpopularniejszego sportowca w poszczególnych gminach powiatu hajnowskiego. Najpopularniejszy Sportowiec Gminy Narew 2010:

  • I miejsce – Andrzej Pleskowicz
  • II miejsce – Mateusz Gryniewicki
  • III miejsce – Natalia Komar

W ten wyjątkowy dzień na scenie Hajnowskiego Domu Kultury wystąpiły solistki ze Studia Piosenki Estradowej HDK, Zespół Tańca Nowoczesnego „Iluzja” z Hajnowskiego Domu Kultury oraz uczennice Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Ogłoszono także wyniki czytelników „Wieści Podlaskich” o tytuł „Najpopularniejszy Sportowiec Ziemi Hajnowskiej 2010”, w kategorii szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, senior, oldboy oraz sportowiec honorowy. W kategorii oldboy Najlepszym Sportowcem zdaniem Kapituły został Andrzej Pleskowicz (Wójt Gminy Narew).

Na zakończenie spotkania jeszcze raz pogratulowano nagrodzonym sportowcom życząc jednocześnie dalszych sukcesów zarówno na arenach sportowych jak również w życiu osobistym. Galę zakończył występ Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce.

 

Na podstawie: www.hdk.hajnowka.pl