12 i 13 października 2012 roku Gmina Narew po raz kolejny uczestniczyła Międzynarodowym Turystyczno-Sportowym Zlocie Młodzieży na Białorusi. W ramach współpracy z białoruską Gminą Czerni, która znajduje się w pobliżu Brześcia, już po raz czwarty zaproszono Gminę Narew do udziału w tej imprezie. Organizatorem były oddziały ds. młodzieży Brzeskiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego oraz Brzeskiego Wojewódzkiego Komitetu Wykonawczego.

Międzynarodowy zlot na Białorusi

W tym roku w Zlocie uczestniczyło 5 drużyn młodych specjalistów z białoruskich instytucji województwa brzeskiego oraz drużyna Gminy Narew reprezentująca Polskę. Zlot odbył się w miejscowości Tomaszowka położonej około 70 km na południe od Brześcia, tuż przy granicy Białorusi z Polską i Ukrainą. Zawody sportowe odbywały się w Ośrodku Sportowo-Zdrowotnym „Zwiozdnyj”.

Międzynarodowy zlot na Białorusi

Tradycyjnie już nasza gmina została bardzo serdecznie przyjęta przez organizatorów oraz uczestników Zlotu. Oprócz drużyny z Polski z zawodach uczestniczyły białoruskie drużyny z województwa brzeskiego reprezentujące takie miejscowości jak: Baranowicze, Bieroza, Ostromieczewo, a także Miasto Brześć oraz Rejon Brzeski.

Międzynarodowy zlot na Białorusi

Pierwszego dnia spartakiady uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą w takich konkurencjach jak pływanie na dystansie 25 metrów oraz rozgrywali drużynowe zawody w tenisa stołowego. Tego dnia odbył się także turniej piłki siatkowej. W sobotę rozegrano dwie kolejne konkurencje przewidziane przez organizatorów zlotu. Drużyny rywalizowały w jeździe rowerem na czas po torze przeszkód oraz w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w pozycji siedzącej i stojącej.

Międzynarodowy zlot na Białorusi

Po zakończeniu wszystkich zawodów ogłoszono oficjalne wyniki tegorocznego Międzynarodowego Turystyczno-Sportowego Zlotu Młodzieży. Pamiątkowe dyplomy przyznano za trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji oraz w klasyfikacji generalnej drużyn.

Międzynarodowy zlot na Białorusi

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji drużynie Gminy Narew udało się zająć I miejsce w jeździe na rowerze po torze przeszkód, II miejsce w turnieju tenisa stołowego oraz III miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego . W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna z Brześcia, zaś Gmina Narew zajęła IV miejsce.

Międzynarodowy zlot na Białorusi

Podczas uroczystości zakończenia tegorocznej spartakiady reprezentanci naszej gminy przekazali wszystkim białoruskim zespołom oraz organizatorom materiały i gadżety reklamowe ufundowane przez firmę Pronar, a także materiały promocyjne Gminy Narew.

GALERIA ZDJĘĆ