21 kwietnia 2012 roku Gmina Narew gościła 230 zuchów, harcerzy, instruktorów oraz władze Komendy Hufca z Bielska Podlaskiego i Białostockiej Chorągwi ZHP. To właśnie w naszej pięknej miejscowości odbyły się wojewódzkie obchody dnia Św. Jerzego – patrona służb mundurowych.

Zlot harcerzy i zuchów w Narwi 

Po uroczystej Mszy Świętej w kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P. i Św. Stanisława Biskupa odbył się apel, w czasie którego najbardziej zasłużonym instruktorom wręczono krzyże zasługi. Srebrny krzyż otrzymał między innymi ks. hm.Zbigniew Jan Niemyjski. Następnie zebranych uczestników obchodów zaproszono na bigos zasponsorowany przez Bank Spółdzielczy w Narwi.

Zlot harcerzy i zuchów w Narwi 

Po posiłku zuchy udały się do Muzeum Wsi Pana Mariana Święckiego, a harcerzy podwieziono do Goręd skąd pieszo przeszli do Odrynek wykonując po drodze różne zadania. Po biegu patrolowym harcerze zapalili znicze na mogile żołnierzy. Po wspólnych zabawach, piosenkach i pląsach wszyscy udali się na Skit Św. Św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich w Odrynkach, gdzie przywitał ich ks. Archimandryta Gabriel. Odprawił on molebień w intencji harcerzy, opowiedział historię tego miejsca, po czym zaprosił wszystkich na zupę i słodki poczęstunek. Atrakcje naszej gminy i sprzyjająca pogoda z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników obchodów dnia Św. Jerzego.

Zlot harcerzy i zuchów w Narwi

Organizatorami tej uroczystości byli: drużyna harcerska, gromada zuchowa oraz instruktorzy z Narwi: ks. Zbigniew Niemyjski, Alicja Szyszkiwicz, Jerzy Ostapczuk, Eugenia Przeździak, Edyta Pokorska, Helena Korniluk oraz ks. Bogumił Korniluk. Dziękujemy wszystkim sposnorom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału: Edyta Pokorska