29 stycznia 2012 roku odbyły się w Hajnówce XIX Ogólnopolskie Eliminacje Festiwalu „Piosenka Białoruska 2012”. Jest to jedna z największych imprez kulturalnych mniejszości białoruskiej, której organizatorem jest Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

Piosenka Białoruska w Hajnówce

W tegorocznych eliminacjach na scenie Hajnowskiego Domu Kultury wystąpiło w sumie 32 wykonawców. Przed publicznością zaprezentowali się soliści, duet, tercet i 2 kwartety, a także zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i estradowe oraz chóry. Artyści wykonywali piosenki folklorystyczne tradycyjne i opracowane oraz współczesne, zwane też estradowymi.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Podczas koncertu, który jak co roku przyciągnął wielu widzów, zaprezentowały się zespoły reprezentujące również Gminę Narew. W kategorii piosenka folklorystyczna autentyczna III miejsce zajął duet Luba i Olga Masajło z Gorodziska, zaś II miejsce zdobył zespół „Podlasznki” z Gorodziska.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

W kategorii piosenka folkolorystyczna opracowana (chóry) II miejsce zajął chór Harmoń z Łosinki. W kategorii piosenki współczesnej III miejsce zajął zespół Perła z Narwi, działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, zaś I miejsce zdobył zespół Art-Pronar z Narwi.

Piosenka Białoruska w Hajnówce 

Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami. Laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wezmą udział w eliminacjach centralnych w Białymstoku, które odbędą się 19 lutego br.

GALERIA ZDJĘĆ

Zdjęcia wykorzystano dzięki uprzejmości
portalu Urzędu Miasta Hajnówka –
www.hajnowka.pl