11 października 2014 roku w trakcie Jesiennych Targów Ogrodniczych odbył się uroczysty finał konkursu „Piękna i estetyczna podlaska wieś”. Spotkanie rozpoczął Pan Jan Zalewski - Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie witając przybyłych gości. Wśród honorowych gości był Pan Mikołaj Janowski – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Pan Marian Brożyna – przedstawiciel Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wyróżnienie dla wsi Soce

Uczestnikom przedstawiono w postaci prezentacji komputerowej wszystkie wsie biorące udział w przedsięwzięciu, a później odczytano protokół komisji konkursowej z odwiedzin i oceny miejscowości, po czym wręczono przyznane nagrody w postaci pucharów i nagród pieniężnych.

Wyróżnienie dla wsi Soce

Wyróżnienie w konkursie otrzymała miejscowość Soce, z gminy Narew – za kultywowanie tradycji ludowych. W konkursie zwyciężyła wieś Borkowo w gminie Kolno. Każda z wyróżnionych miejscowości otrzymała okolicznościowe dyplomy i nagrody pieniężne na zakup nasadzeń ozdobnych i innych elementów niezbędnych w estetycznym zagospodarowaniu terenu wsi. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali ponadto pamiątkowe puchary. Organizację spotkania podsumowującego konkurs oraz przyznane nagrody sfinansowano z funduszy Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich województwa podlaskiego, zaś cały konkurs zorganizował i przeprowadził Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Opracowanie i zdjęcia na podstawie
strony internetowej PODR w Szepietowie