W dniu 7 listopada 2008 roku w świetlicy wiejskiej w Trześciance odbyła się kolejna wieczornica z cyklu "ŻYWIE JASZCZE TRADYCJA". Spotkanie pod hasłem DAKOPINY zorganizowane zostało przez  Narwiański Ośrodek Kultury i tym razem poświęcone było zwyczajom ludowym przy pracach w polu (dożynki, wykopki).

 Żywie jaszcze tradycja w Trześciance

Tradycyjnie już zebranych przywitała dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz, która nawiązała do poprzednich spotkań w Krzywcu i Tyniewiczach Dużych, życząc zebranym jak najlepszych wrażeń artystycznych.

Żywie jaszcze tradycja w Trześciance 

Przed publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Narwi, wspaniale przygotowane przez nauczycieli Irenę Dulko oraz Ninę Abramiuk.

 Żywie jaszcze tradycja w Trześciance

W wykonaniu dzieci można było usłyszeć wiele ludowych piosenek, natomiast młodzież z gimnazjum przedstawiła zabawne scenki. Były one związane ze zwyczajami i obrzędami wiejskimi przy zbieraniu zboża, czy kopaniu ziemniaków.

 Żywie jaszcze tradycja w Trześciance

Na scenie w Trześciance publiczności zaprezentował się także zespół BE HAPPY, działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury. Był to debiutancki występ zespołu.

 Żywie jaszcze tradycja w Trześciance

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz, który przekazał gorące podziękowania na ręce dyrektor NOK oraz nauczycieli przygotowujących dzieci i młodzież. Podkreślił on, iż przypominanie o lokalnych tradycjach ludowych i uczenie tego młodych ludzi jest bardzo ważnym zadaniem, przyczyniającym się do rozwoju wiedzy wśród dzieci i młodzieży, promującym nasz region.

 Żywie jaszcze tradycja w Trześciance

Wieczornica w Trześciance poświęcona obrzędom przy pracach polowych była ostatnią tegoroczną imprezą z cyklu "Żywie jaszcze tradycja". Poprzednie dwa spotkania w Krzywcu i Tyniewiczach Dużych były poświęcone obrzędom związanym ze świętami Bożego Narodzenia oraz tradycjom wielkanocnym. W przyszłym roku planowana jest kontynuacja cyklu i przybliżenie mieszkańcom Gminy Narew obrzędów związanych z weselem i chrzcinami.

GALERIA ZDJĘĆ