W dniu 21 października 2008 roku odbyło się w Narwiańskim Ośrodku Kultury pierwsze po latach spotkanie Klubu Seniora w Narwi. Tego wieczoru do ośrodka kultury przybyło ponad 40 seniorów z Narwi i okolicznych wsi. Przybyłych gości serdecznie przywitała dyrektor NOK Tamara Juszkiewicz. Przypomniała ona zebranym, iż w Narwi w latach 1993-1994 prężnie działał Klub Seniora, którego głównym założycielem była nie żyjąca już pani Lucyna Święcka.

Pierwsze spotkanie Klubu Seniora 

Na spotkaniu obecny był Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, który również bardzo serdecznie przywitał zebranych, życząc przede wszystkim, aby Klub Seniora w Narwi znowu prowadził swoją działalność. Podczas części oficjalnej spotkania, głos zabrał Przewodniczący Seniorów Gminy Narew Szymon Gołowaczyk ze wsi Tyniewicze Duże, który powiedział zebranym o możliwościach formalnego zorganizowania się w klub seniora.

 Pierwsze spotkanie Klubu Seniora

Pierwsze spotkanie po latach seniorów Gminy Narew nie mogło obyć się bez części artystycznej. Przed przybyłymi gośćmi wystąpił duet Piotr Skiepko (akordeon) oraz Marek Skomorowski (śpiew), który zaprezentował znane polskie, białoruskie i ukraińskie piosenki ludowe. Również zgromadzeni seniorzy przyłączyli się do wspólnego śpiewania.

 Pierwsze spotkanie Klubu Seniora

Na spotkanie seniorów w Narwi została również zaproszona pani Lena Charkiewicz - właścicielka kwatery agroturystycznej z Planty. Opowiedziała ona zebranym o potrawach regionalnych i wykorzystywaniu ich w kwaterach agroturystycznych. Jako stosowane najczęściej i lubiane potrawy wymieniła ona barszcz grzybowy, pierogi, ziemniaki z siadłym mlekiem, babkę ziemniaczana, proste potrawy z warzyw, ciasta drożdżowe oraz domowe nalewki. Podkreśliła ona, iż ważne jest, aby przekazywać młodym pokoleniom tajniki tworzenia tradycyjnych potraw.

 Pierwsze spotkanie Klubu Seniora

Pani Lena Charkiewicz zaprezentowała jak robi się tradycyjną babkę ziemniaczaną, którą później wszyscy przybyli mogli degustować. W trakcie robienia babki zebranym ponownie przygrywał duet Piotr Skiepko i Marek Skomorowski. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele Klubu Seniora z Hajnówki, którzy zaprosili seniorów z Gminy Narew na organizowany 25 października 2008 roku Dzień Seniora w Hajnówce.

 Pierwsze spotkanie Klubu Seniora

W trakcie wspólnych rozmów nie zabrakło również merytorycznej dyskusji nad dalszym funkcjonowaniem Klubu Seniora w Narwi. Padły propozycje organizowania podczas spotkań warsztatów rękodzieła ludowego. Pan Marek Skomorowski natomiast opowiedział o możliwościach zorganizowania ludowego zespołu śpiewaczego i korzyściach z tego płynących. Pierwsze spotkanie seniorów w Narwi zakończone zostało poczęstunkiem oraz wspólnym śpiewaniem piosenek przy akompaniamencie akordeonu, na którym tym razem zagrał Wójt Jakub Sadowski.

GALERIA ZDJĘĆ