29 maja 2022 r., zaczynając od godziny 14.00, w Podborowisku, małej wioseczce na skraju Puszczy Białowieskiej, odbył się białoruski festyn zorganizowany przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce z cyklu „I tam żywuć ludzi”.  Przez ostatnie 13 lat odbyło się już 81 takich przedsięwzięć. Partnerem w przygotowaniu imprezy był Narwiański Ośrodek Kultury. Główny organizator korzysta z dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji, który wspiera liczne, tego typu inicjatywy.

            Wystąpiły zespoły, głównie folklorystyczne wykonujące muzykę białoruską. Były to: METRO, DAWID SZYMCZUK BAND, MAKSIM Z Hajnówki i RODNY KUT z Narwi.

            Atrakcje towarzyszące, to kramik  muzealny z literaturą białoruską, pamiątkami i rękodziełem ludowym, konkursy z nagrodami i wystawa fotograficzna „I tam żywuć ludzi”.

Fotorelacja w linku:

 https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MuzeumBialoruskie&set=a.5272212526232493