Obchody 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi.

Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy Narwi i okolic, władze gminne, samorządowe, powiatowe, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych, nauczyciele, uczniowie, strażacy z OSP Narew. Mszę celebrował Ks. Zbigniew Rostkowski – Wikariusz Generalny Diecezji Drohiczyńskiej wraz z proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. Krzysztofem Dobrogowskim.

Po modlitwach wszyscy zgromadzeni na uroczystości obejrzeli inscenizację, upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja, wysłuchali pieśni patriotycznych – w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Narwi, pod kierownictwem Pani Olgi Hewy i Ewy Alimowskiej.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie wieńców i zapalenie zniczy przy pomniku upamiętniającym zasadzenie Dębu Papieskiego przy kościele i na Placu 1. Maja, przy pomniku poświęconym 100-leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 GALERIA ZDJĘĆ