‘Operacja Czysta Rzeka’ to ogólnopolska akcja sprzątania rzek i ich linii brzegowej oraz okolicy. Organizowana jest w oparciu o powoływane Sztaby Lokalne, które tworzą akcje, a następnie do nich dołączają uczestnicy.

    Akcja odbywa się od 2019 r. To społeczna akcja, której celem jest wspólne zadbanie o świat wokół nas, społeczne zaangażowanie wielu środowisk lokalnych, które poświęcając swój czas i energię chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci rzeki, lasy, przydrożne trakty i swoje najbliższe otoczenie.

    W tym roku, po raz kolejny, mieszkańcy Narwi czynnie uczestniczyli w akcji!

    Zadania koordynowało ‘Towarzystwo Przyjaciół Skansenu w Koźlikach (gm. Narew). Wspólne sprzątanie rozpoczęło się w sobotę 30 kwietnia 2022 rok o godz. 11.00. w Skansenie w Koźlikach. Oprócz terenu wokół Skansenu ochotnicy posprzątali brzegi rzeki Narew w kierunku wsi Koźliki i wsi Stupniki, zebrali śmieci z rzeki, drogi i lasu.

    Zachęcamy do udziału za rok!

Foto. Dariusz Kryszpiniuk

 GALERIA ZDJĘĆ