8 kwietnia 2022 roku na placu przed Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Narwi odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca 12. rocznicę katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. 

W apelu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i instytucji oraz delegacje przedsiębiorców, służb mundurowych, szkoły, harcerze i duchowni.

         W obecności wszystkich zebranych, księża odmówili modlitwę za zmarłych.  

         Arcybiskup Miron Chodakowski zginął śmiercią tragiczną 10 kwietnia 2010 roku. W katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką.     

W hołdzie wszystkim poległym, pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły w Narwi Abp. gen. dyw. Mirona Chodakowskiego, złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Krótką przemowę wygłosił  Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Narwi Jerzy Ostapczuk.

Foto. Jarosław Iwaniuk

 GALERIA ZDJĘĆ