27 października 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbył się koncert młodych białoruskich muzyków Sierżuka Douhuszawa i Aleksandra Jasińskiego w ramach dwudziestej trzeciej edycji Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Bardauskaja Vosień”.

03

 

Festiwal stara się odzwierciedlać aktualny stan białoruskiej piosenki autorskiej we wszystkich jej formach, łącząc w sobie wiele stylów i kierunków. Wśród uczestników festiwalu są zarówno klasyczni bardowie, jak i bluesmani, akustyczne zespoły rockowe, folk-rockowi wykonawcy i wielu innych przedstawicieli białoruskiej muzyki autorskiej.

05

Duet zaprezentował w Narwi utwory do wierszy autorstwa Włodzimierza Karatkiewicza i innych białoruskich poetów. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać emocjonalnej muzyki płynącej m.in. z tak niespotykanych instrumentów jak lira korbowa czy harmonia guzikowa.

14

Na zakończenie koncertu Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Anna Andrzejuk-Sawicka podziękowała artystom za bogate doznania kulturalne i udany występ.

 

 GALERIA ZDJĘĆ