3 września 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania.

1

Narodowe czytanie zostało zainicjowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i ma na celu popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

3

Akcja po raz pierwszy odbyła się w 2012 roku. Czytano wówczas „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. Tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Henryka Sienkiewicza – w 2016 r. przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza.

W Ogrodzie Saskim w Warszawie fragmenty „Quo vadis” przeczytała Para Prezydencka oraz znani aktorzy i prezenterzy telewizyjni.

Również w naszej Bibliotece członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki wraz z bibliotekarzami głośno czytali fragmenty powieści „Quo vadis”, której w tym roku przypada 120 rocznica wydania.

13

 GALERIA ZDJĘĆ