25 czerwca 2016 roku odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Książka nad którą dyskutowano to „Mali Bohaterowie” Barbary Gawryluk.

Podsumowanie działalności DKK

Jest to książka niezwykła, bo wszystko co tu opisane jest prawdą. Autorka, reporterka Radia Kraków, z uwagą wysłuchała historii małych bohaterów i skrupulatnie je opisała, żeby nikt nie miał wątpliwości, że dzieci – młodsze i starsze – w sytuacjach zagrożenia potrafią reagować dorośle, dojrzale i odpowiedzialnie. Okazało się też, jak ważne jest mądre wychowanie – rodzice tych dzieci zadbali by znały swój adres, a przede wszystkim numery telefonów alarmowych. Dzięki temu wiedziały, jak zareagować w niebezpieczeństwie: jak ratować siebie i innych.

Podsumowanie działalności DKK

Następnie odbyło się podsumowanie działalności Klubu DKK w roku szkolnym 2015/2016. Pani Dyrektor Anna Andrzejuk-Sawicka wraz z moderatorem panią Allą Siotkowską wręczyły dyplomy oraz upominki wszystkim przybyłym.

Podsumowanie działalności DKK

Następnie wszyscy udali się na quest historyczny po Narwi „Śladami Królowej Bony”. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawie i chętnie rozwiązywały łamigłówki by na końcu rozwiązać zagadkę i zdobyć tajemniczy skarb.

Podsumowanie działalności DKK

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się po wakacjach 24 września 2016 roku i podyskutujemy o książce „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”.

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie:
Moderator DKK – Alla Siotkowska