13 czerwca 2015 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi odbyła się wystawa oraz rozdanie nagród wszystkim uczestnikom, a także zwycięzcom XIX Mistrzostw Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 20 uczniów z 7 szkół. Na wystawie pokazano 177 modeli (w tym 40 konkursowych). Uczestnicy startowali w 4 kategoriach:

  • samoloty plastikowe
  • broń pancerna (modele plastikowe)
  • dioramy
  • modele kartonowe

W każdej kategorii trzy najlepiej wykonane modele zostały nagrodzone dyplomem, medalem oraz licznymi nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy startujący w mistrzostwach stali się posiadaczami pamiątkowych przypinanych znaczków.

Mistrzostwa modelarskie w Narwi

Wręczono także nagrody specjalne:

  • Grand Prix (puchar, dyplom i nagrody rzeczowe) – za najlepszy model mistrzostw – Filip Andrejuk z klasy III PG nr 1 w Białymstoku
  • Za najlepiej wykonany model samolotu w barwach polskich (puchar i nagrody rzeczowe) – Michał Topolański z klasy IV Szkoły Podstawowej w Narwi
  • Dla najmłodszego uczestnika mistrzostw (puchar i nagrody rzeczowe) – Igor Sienkiewicz z klasy I Szkoły Podstawowej nr 8 w Białymstoku

WYNIKI MISTRZOSTW MODELARSKICH 2015

Mistrzostwa modelarskie w Narwi

Ta modelarska impreza, z tak licznymi nagrodami, mogła się odbyć dzięki hojności sponsorów, którymi byli: Bank Spółdzielczy w Narwi, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Sklep Modelarski GOMIX w Białymstoku, Narwiański Ośrodek Kultury, Instytut Pamięci Narodowej oddział w Białymstoku, Sklep NARBUD w Narwi, Mirosław Kojło – właściciel sklepiku szkolnego, Grzegorz Śliżewski z Białegostoku, Zespół Szkół Nr 3 w Białymstoku, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi. Dziękujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

Opracowanie materiału:
Jarosław Iwaniuk
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Narwi