W dniu 3 maja 2006 roku odbyły się uroczystości z okazji 215 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone ze Zjazdem Szlachty Podlaskiej w dawnym mieście królewskim Narew. Organizatorami uroczystości byli Związek Szlachty Polskiej oddział w Białymstoku oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Uroczystości 3 Maja w Narwi 

Obchody 215 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła Msza Święta w kościele w Narwi w intencji "Ojczyzny i Środowiska Szlacheckiego" celebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Antoniego Dydycza. Wśród zaproszonych na uroczystość znamienitych gości znaleźli się min. Prezes Związku Szlachty Polskiej oddział w Białymstoku Łukasz Lubicz Łapiński, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz Wiceprezes Związku Szlachty Polskiej oddział w Białymstoku Krzysztof Tołwiński, przedstawiciele szlachty podlaskiej, Dowódca Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Marian Pogoda, Nadleśniczy Nadleśnictwa Browsk Robert Trąbka, Wicestarosta Hajnowski Jerzy Sirak, wójtowie i burmistrzowie z innych gmin, właściciel firmy PRONAR Spółka z o.o. z Narwi Sergiusz Martyniuk z małżonką, właściciel firmy NARMET z Narwi Andrzej Ostaszewski z małżonką, Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych Gminy Narew.

Uroczystości 3 Maja w Narwi 

Po zakończeniu Mszy Świętej przed kościołem obyło się uroczyste zasadzenie i poświęcenie dębu Jana Pawła II przez Ekscelencję Ks. Biskupa Antoniego Dydycza oraz przedstawicieli władzy publicznej.

Uroczystości 3 Maja w Narwi

Następnie goście ponownie wrócili do kościoła aby obejrzeć Akademię poświeconą Uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Przed rozpoczęciem akademii właściciel firmy PRONAR Sergiusz Martyniuk przekazał na ręce Ks. Biskupa Antoniego Dydycza ciągnik rolniczy PRONAR, które są produkowane w Narwi.

Uroczystości 3 Maja w Narwi 

Akademia poświecona Uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, którą z dużym zainteresowaniem obejrzeli wszyscy zebrani  została przygotowana przez młodzież Publicznego Gimnazjum w Narwi pod dyrekcją Pani Olgi Hewy.

Uroczystości 3 Maja w Narwi 

Kolejnym punktem programu był koncert pt. "Oratorium do tekstów Kardynała Stefana Wyszyńskiego" autorstwa Tadeusza Trojanowskiego. Oratorium wykonali: Urszula Bardłowska - sopran, Jolanta Woronowicz - sopran, Ewa Gałażewska - mezzosopran, Lidia Trojanowska - mezzosopran, Małgorzata Drewnowska - flet oraz Tadeusz Trojanowski - fortepian.

Uroczystości 3 Maja w Narwi 

Po części oficjalnej podziękowania organizatorom składali Ekscelencja Ks. Biskupa Antoni Dydycz oraz Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski. Szczególne słowa podziękowania były kierowane do proboszcza parafii rzymskokatolickiej w Narwi ks. Zbigniewa Niemyjskiego.

 Uroczystości 3 Maja w Narwi

Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na Biesiadę Staropolską pod hasłem "Podlaski Produkt Regionalny - zdrowa żywność". Gościom przygrywał zespół rodzinny "Ostrowscy Band" z Brańska.

Uroczystości 3 Maja w Narwi

GALERIA ZDJĘĆ