20 lipca 2013 roku podczas XIV Dni Narwi odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach startowało 12 jednostek OSP grupy „A” (męskich) z powiatu hajnowskiego.

Powiatowe zawody pożarnicze OSP

Organizatorem zawodów był Powiatowy Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Hajnówce oraz Komenda Powiatowa PSP w Hajnówce dowodzona przez st. bryg. Jarosława Trochimczyka. Zawody rozegrano wg krajowego regulaminu zawodów sportowo – pożarniczych OSP, a sędzią głównym zawodów był kpt. Wojciech Kusznerko.

Powiatowe zawody pożarnicze OSP

Jak na strażaków przystało zawody przebiegały sprawnie i zostały przygotowane w sposób profesjonalny. Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami (7x50m) oraz ćwiczenie bojowe (zadanie bojowe z użyciem wody).

Powiatowe zawody pożarnicze OSP

Podczas zaciętej walki jednostka OSP Narew zajęła 3 miejsce. Zwycięzcami zawodów okazała się drużyna OSP Trześcianka.

Powiatowe zawody pożarnicze OSP

Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

1. OSP Trześcianka
2. OSP Werstok
3. OSP Narew
4. OSP Orzeszkowo
5. OSP Dubicze Cerkiewne
6. OSP Tofiłowce
7. OSP Mochnate
8. OSP Czeremcha
9. OSP Nowokornino
10. OSP Białowieża
11. OSP Czyże
12. OSP Siemianówka

GALERIA ZDJĘĆ