hdk dyszak

Andrzej Dyszak – parodysta i piosenkarz występuje na scenie od dziecka. Rozpoczynał swoją artystyczną drogę w chórze chłopięcym przy Pałacu Młodzieży w Katowicach. Jest trzykrotnym laureatem konkursu na najlepszego piosenkarza Katowic oraz adeptem Studia Piosenki telewizji Śląskiej. Gdy odkrył u siebie zdolności parodystyczne zaczął odchodzić od piosenki, aby na dobre zająć się parodią. Od wielu lat rozbawia widzów do łez naśladowaniem głosu i gestykulacji znanych ludzi np. Władysława Bartoszewskiego, Maryli Rodowicz, Hanny Gronkiewicz- Waltz, Leszka Millera, Krzysztofa Krawczyka, Jerzego Połomskiego, Golec uOrkiestry, Niny Terentiew, Lucjana Kydryńskiego czy Rudiego Schuberta.

Andrzej Dyszak występował przed publicznością polonijną w Niemczech, Anglii, Francji, Norwegii, USA, Kanadzie i Australii. Jako piosenkarz występuje również na estradach Niemiec z wiązanką największych przebojów Karela Gotta zwanego „Słowikiem ze Złotej Pragi”.

Termin: 24.11.2018 r., godz. 18:00
Miejsce: Hajnowski Dom Kultury
Wstęp: 13 zł (bilety do nabycia w sekretariacie HDK tel. 85 682 3203 od wtorku do soboty)

Organizator Hajnowski Dom Kultury

Serdecznie zapraszamy!