Lokalna Grupa Działania "Puszcza Białowieska" w ramach działania "Nabywania umiejętności i aktywizacji" planuje wydanie folderu o produktach lokalnych. W związku z tym prosimy o nadsyłanie propozycji produktów lokalnych, które moglibyśmy umieścić w folderze. Należy nam przesłać opis produktu lokalnego (wg schematu zamieszczonego poniżej) oraz zdjęcie.

Produkt lokalny to najczęściej wyrób lub usługa, z którą utożsamiają się mieszkańcy regionu. Jest on produkowany w sposób nieprzemysłowy, niemasowy, z surowców lokalnych lub przy użyciu lokalnych metod wytwarzania. Produkt lokalny to także produkt, który dla mieszkańców danego regionu jest codzienny, pospolity, natomiast dla osób z zewnątrz stanowi cos wyjątkowego i specyficznego. Może to być zarówno produkt spożywczy, jak i rękodzieło oraz usługi oparte o lokalne dziedzictwo (warsztaty rękodzielnicze, kulturalne, przewodnicy itp.). Definicja ta jest na tyle ogólna, że mieszczą się w niej zarówno produkty tradycyjne, regionalne, z oznaczeniami geograficznymi oraz ekologiczne.

Powyższa definicja nie wyczerpuje wszystkich rodzajów produktów lokalnych, zatem jesteśmy otwarci na definiowanie nowych produktów, które nam Państwo zaproponują.

Do folderu można zgłaszać następujące rodzaje produktów:

 • produkty żywnościowe,
 • miody,
 • rękodzieło,
 • usługi,
 • szlaki turystyczne,
 • inne produkty.

Schemat opisu produktu:

 • Nazwa produktu
 • Nazwa producenta
 • Opis produktu
 • Dostępność terytorialna (np. konsumpcja w agroturystyce, restauracji, sprzedaż bezpośrednia)
 • Inne.

Propozycje produktów lokalnych prosimy nadsyłać do 20 maja 2015 roku na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie pytań prosimy o kontakt, tel. 85 628 50 26.

Lokalna Grupa Działania
"Puszcza Białowieska"