wirus

Obecny czas to wyzwanie dla nas wszystkich - sytuacja epidemiczna w Polsce wymaga od nas odpowiedzialności, uwagi i staranności o wspólne dobro – BEZPIECZEŃSTWO. Dlatego też zwracam się do Państwa z gorącym apelem o ograniczenie swoich wyjść poza dom tylko do tych, które są niezbędne. Przypominam o środkach ostrożności:

  1. unikajmy dużych skupisk ludzi;
  2. regularne myjmy i dezynfekujmy ręce oraz  powierzchnie dotykowe;
  3. korzystajmy ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie – publikowanych na stronach internetowych GIS i Ministerstwa Zdrowia;
  4. stosujmy zasady ochrony podczas kontaktów międzyludzkich.

Dziś, gdy świat każdego z nas stanął w półkroku, w tym trudnym czasie zachowajmy spokój, nie ulegajmy emocjom i panice, stosujmy się do zaleceń WHO, Ministra Zdrowia i  Głównego Inspektora Sanitarnego, a przede wszystkim wspierajmy się wzajemnie - szczególnie osoby starsze, samotne, schorowane oraz dzieci. Środki ostrożności podjęte przez instytucje – w tym także Starostwo Powiatowe w Hajnówce – mają na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Pamiętajmy – w razie podejrzenia zarażenia koronawirusem należy najpierw skontaktować się telefonicznie z najbliższą stacją Sanepidu. Służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo robią wszystko, byśmy skutki pandemii odczuli w jak najmniejszym stopniu. Do cichych bohaterów – pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników laboratorium, salowych i personelu szpitali,  a także służb mundurowych, członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, pracowników Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, pracowników aptek, sklepów i poczty kieruję słowa głębokiego uznania, szacunku i podziękowania za poświęcenie i pracę.

Solidarność, rozwaga i odpowiedzialność za drugiego człowieka pomogą Nam zwyciężyć.

Starosta Hajnowski

Andrzej Skiepko