19 grudnia 2014 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń parom małżeńskim za długoletnie pożycie – Złote Gody. W tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał odznaczenia jedenastu parom małżeńskim zamieszkującym w naszej gminie.

Złote Gody w Gminie Narew

Uroczystość otworzył Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz, który powitał Jubilatów, ich rodziny i przyjaciół. Przybyłym parom małżeńskim obchodzącym w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego Wójt złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia i długich lat życia. Następnie Wójt, Sekretarz Gminy Wojciech Popławski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narwi Lilla Chilimoniuk dokonali wręczenia odznaczeń, kwiatów oraz słodkich podarunków.

Złote Gody w Gminie Narew

W roku 2014 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie następującym parom z Gminy Narew:

 • Olga i Michał Fiedoruk (Soce)
 • Halina i Stefan Mirończuk (Narew)
 • Lidia i Eugeniusz Maksymczuk (Narew)
 • Wiera i Michał Radziwoniuk (Trześcianka)
 • Walentyna i Włodzimierz Bazyluk (Gorodczyno)
 • Maria i Bazyli Ostaszewscy (Tyniewicze Małe)
 • Lidia i Sergiusz Krawczuk (Białki)
 • Nina i Bazyli Mirończuk (Chrabostówka)
 • Lidia i Jan Poroc (Chrabostówka)
 • Eudokia i Jan Świętuchowscy (Chrabostówka)
 • Nina i Aleksander Maciejuk (Makówka)

Złote Gody w Gminie Narew

Po wręczeniu odznaczeń dla dostojnych Jubilatów zaśpiewały zespoły wokalne Wesołe Nutki i Domisolki, które działają przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Marii Paszko.

Złote Gody w Gminie Narew

Na zakończenie przy symbolicznej lampce szampana życzenia Jubilatom mogli złożyć przybyli na uroczystość członkowie rodzin.

GALERIA ZDJĘĆ