30 października 2008 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac wykonanych przez dzieci i młodzież na warsztatach realizowanych w ramach projektu "Było, nie minęło" - czyli jak zainteresować młodzież kulturą i sztuką ludową - druga edycja.

 Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Projekt realizowany przez Koło Przyjaciół Biblioteki był współfinansowany ze środków  Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE VI, który wdrażany był przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

  Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Otwarciu wystawy towarzyszył bogaty program artystyczny. Publiczność przybyła tego wieczoru do biblioteki mogła obejrzeć występy najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Narwi. W ich wykonaniu posłuchać można było znanych piosenek oraz podziwiać tańce ludowe.

 Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Dzieci zostały wspaniale przygotowane do występu przez swoje nauczycielki - panie Lucynę Ruszuk oraz Irenę Dulko. W dalszej części programu zaprezentował się znany zespół ZNICZKA z LO z DNJB w Hajnówce, prowadzony przez panią Bożenę Lewczuk. W wykonaniu zespołu można było usłyszeć wiele pięknych piosenek białoruskich.

 Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Publiczności zaprezentowała się także KAPELA Z PODLASIA. Zespół również zaśpiewał wiele znanych i lubianych piosenek, zarówno polskich, białoruskich jak i ukraińskich, porywając wszystkich zebranych do wspólnej zabawy.

Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody oraz dyplomy dla wszystkich uczestników warsztatów. Wręczenia nagród dokonali Jan Chomczuk - dyrektor biura Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska, Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi Anna Andrzejuk-Sawicka. Wręczono także podziękowania dla instruktorów, którzy prowadzili zajęcia z dziećmi, osób zaangażowanych w realizację projektu oraz sponsorów.

   Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Wystawę prac wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach projektu można obejrzeć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi przy ul. Mickiewicza 18, w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

 GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ - warsztaty i prace

 

Projekt współfinansowany z programu grantowego DZIAŁAJ LOKALNIE VI Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Program DZIAŁAJ LOKALNIE VI wdrażany jest przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

logo polsko amerykanska fundacja wolnoscilogo dzialaj lokalnielogo euroregion puszcza bialowieskalogo akademia rozwoju filantropii