W dniu 22 grudnia 2007 roku w remizie strażackiej w Narwi odbyło się spotkanie przedwigilijne dla społeczności lokalnej zorganizowane przez Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi. W spotkaniu, na które licznie przybyli mieszkańcy Narwi uczestniczyli min. Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski, przewodniczący Rady Gminy Narew Eugeniusz Dudzicz, radny Powiatu Hajnowskiego Stefan Kuczyński, proboszczowie parafii rzymskokatolickiej i prawosławnej w Narwi – ks. Zbigniew Niemyski i ks. Bazyli Roszczenko oraz dyrektorzy szkoły podstawowej, gimnazjum, biblioteki i ośrodka kultury w Narwi.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Zebranej publiczności zaprezentowali się jako pierwsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Narwi, w których wykonaniu można było zobaczyć jasełka pt. „Cudowna noc”.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Starsi uczniowie prowadzeni przez panią Ewę Alimowską zaśpiewali piękne współczesne kolędy.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Następnie wystąpiła młodzież z Publicznego Gimnazjum w Narwi prezentując publiczności przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”. Kolejnym punktem programu był występ młodzieżowego chóru „Zaranoczka” z Łosinki, działającego przy Narwiańskim Ośrodku Kultury i prowadzonego przez Marię Radczuk.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Członkowie chóru przedstawili na początku krótką scenkę bożonarodzeniową, a następnie można było wysłuchać koncertu pięknych kolęd.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

Na zakończenie uroczystości bożonarodzeniowe życzenia świąteczne przekazali zebranym Wójt Jakub Sadowski, dyrektor Narwiańskiego Ośrodka Kultury Tamara Juszkiewicz, a także księża parafii rzymskokatolickiej i prawosławnej w Narwi. Wieczór został zakończony degustacją potraw wigilijnych.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi 

GALERIA ZDJĘĆ

NAGRANIE VIDEO