W dniach od 19 do 21 kwietnia 2007 roku w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Ekumeniczny Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Kairos". W festiwalu brały udział chóry, zespoły i wykonawcy z całego kraju, w tym również zespoły Narwiańskiego Ośrodka Kultury: grupa wokalna pod kierunkiem Anny Petrovskiej oraz zespół ZARANOCZKA z Łosinki pod dyrekcją Marii Radczuk. 17 czerwca 2007 roku na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się koncert galowy z udziałem laureatów festiwalu.

 Zespoły NOK w WarszawieZespoły NOK w Warszawie

Oba zespoły Narwiańskiego Ośrodka Kultury dzięki wspaniałym występom zostały laureatem festiwalu, zdobywając w swoich kategoriach III miejsca.

Zespoły NOK w WarszawieZespoły NOK w Warszawie 

Podczas niedzielnego koncertu galowego na Placu Zamkowym przed warszawską publicznością ponownie wystąpił zespół ZARANOCZKA z Łosinki.

 Zespoły NOK w WarszawieZespoły NOK w Warszawie

Więcej zdjęć z koncertu galowego w Warszawie można znaleźć na stronie internetowej chóru Zaranoczka:
www.zaranoczka.narew.gmina.pl