20 stycznia 2008 roku w Klubie Garnizonowym w Białymstoku odbyły się IX Prezentacje Zespołów Kolędniczych "GWIAZDA I KOLĘDA". Koncert został zorganizowany przez Towarzystwo Kultury Białoruskiej przy pomocy finansowej Prezydenta Miasta Białegostoku. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło blisko 30 podlaskich chórów i zespołów, min. z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki oraz innych mniejszych miejscowości. Gminę Narew reprezentowały trzy zespoły:

  • Trio rodzinne z Makówki - przyg. Anna Petrovska
  • Zespół Krywczanki z Krzywca pod kierownictwem Luby Dubko
  • Zespół Zaranoczka z Łosinki pod kierownictwem Marii Radczuk

Występ trio rodzinnego z Makówki
IX Prezentacje Zespołów Kolędniczych

Występ zespołu Krywczanki
IX Prezentacje Zespołów Kolędniczych

Występ zespołu Zaranoczka
IX Prezentacje Zespołów Kolędniczych