W dniach 13 i 14 czerwca 2009 roku odbyły się jubileuszowe X Dni Narwi. Wzorem lat ubiegłych pierwszego dnia (sobota) uroczystości odbywały się nad rzeką Narew. Pomimo nienajlepszej pogody przybyłych gości przywitał zespół Portal działający przy Narwiańskim Ośrodku Kultury. Następnie głos został przekazany dla organizatorów tj. gospodarza gminy Wójta Jakuba Sadowskiego oraz dyrektor NOK Tamary Juszkiewicz.

X Dni Narwi 

Z okazji jubileuszowych Dni Narwi podczas części oficjalnej uroczystości zostały wręczone pamiątkowe dyplomy uznania osobom, które przyczyniły się do powstania i rozwijania tej corocznej imprezy. Jako pierwsza dyplom odebrała pani Alla Siotkowska – można powiedzieć niejako matka chrzestna Dni Narwi, która wyszła z inicjatywą i dziesięć lat temu zorganizowała pierwsze Dni Narwi.

X Dni Narwi 

Podziękowania zostały wręczone również kolejnym dyrektorom Ośrodka Kultury w Narwi, tj. Andrzejowi Pleskowicz oraz Tamarze Juszkiewicz, którzy na przestrzeni kolejnych lat rozwijali tę imprezę, a także innym osobom zaangażowanym w działalność kulturalną Gminy Narew. Na zakończenie części oficjalnej Wójt Gminy Narew uroczyście otworzył X Dni Narwi.

X Dni Narwi 

Podczas sobotniego wieczoru na scenie zaprezentowało się wielu artystów, a jako konferansjer wystąpił niezastąpiony pan Marek Skomorowski. Pierwszy przed publicznością wystąpił znany wszystkim zespół Małanka z Domu Kultury w Bielsku Podlaskim pod kierownictwem Sergiusza Łukaszuka. W wykonaniu Małanki można było usłyszeć oczywiście wiele skocznych, białoruskich piosenek.

X Dni Narwi 

Na scenie zaprezentowały się także dwie grupy taneczne dzieci i młodzieży, które aktywnie działają przy Narwiańskim Ośrodku Kultury.

X Dni Narwi 

Przybyli goście mogli też poczuć chwilę nostalgii słuchając pięknych piosenek w wykonaniu białoruskiego barda Olega Kobzara, który zaśpiewał w duecie z panią Magdą Włodarczyk.

X Dni Narwi 

Nie zabrakło również odrobiny humoru – na scenie wystąpił znany podlaski kabareciarz Piotr Mozart Mocarski, w wykonaniu którego widzowie obejrzeli wiele skeczy. Natomiast młodzi widzowie mogli też udać się do kącika malowania twarzy, a także zabawić się w towarzystwie klauna. Obok sceny obejrzeć można było prace namalowane przez dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia koła plastycznego Akwarela działającego w NOK.

X Dni Narwi 

Gwiazdą wieczoru była grupa REDLIN, która przyjechała do Narwi aż z Jastrzębia Zdroju. We wspaniałym koncercie zespół zaprezentował narwiańskiej publiczności różne folkowe rytmy świata – min. muzykę irlandzką, rosyjską oraz oczywiście polską. Około północy obył się wspaniały pokaz sztucznych ogni, po którym rozpoczęła się zabawa z zespołami Portal oraz Be Happy.

X Dni Narwi 

W niedzielę obchody X Dni Narwi rozpoczął mecz piłki nożnej pomiędzy trampkarzami młodszymi „Iskra Narew” oraz drużyną Narwi. Po zakończeniu zmagań sportowych rozpoczęła się część artystyczna na stadionie w Narwi, którą ponownie poprowadził pan Marek Skomorowski. Przed publicznością ponownie wystąpił zespół Portal, a także duet Oleg Kobzar i Magda Włodarczyk.

X Dni Narwi 

Na scenie zaprezentowała się też grupa wokalna Narwiańskiego Ośrodka Kultury, którą prowadzi właśnie pani Magda. Przybyli goście mogli również posłuchać wspaniałych polskich i białoruskich piosenek w wykonaniu Kapeli z Podlasia, której głównym wokalistą jest pan Marek Skomorowski.

X Dni Narwi 

Tego dnia narwiańską publiczność zabawiały także zespoły Be Happy, Skazka oraz Art-Pronar.X Dni Narwi zakończyła dyskoteka pod chmurką, która trwała do późnych godzin nocnych.