Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi już od czterech lat organizuje wieczornice z cyklu „Żywie jaszcze tradycyja”, podczas których prezentowane są zwyczaje, tradycje i obrzędy obecne na podlaskiej wsi. 4 marca 2011 roku odbyła się w Narwi kolejna w ramach tego cyklu wieczornica, poświęcona obrzędom ostatniego tygodnia przed Wielkim Postem – tzw. Maslanica.

Maslanica w Narwi 

Przed publicznością zaprezentowały się zespoły wokalne działające przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, a także młodzież, która przedstawiła scenkę obrzędową. Podczas uroczystości obecni byli między innymi Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Mikołaj Janowski, Radny Powiatu Hajnowskiego Stefan Kuczyński, władze samorządowe Gminy Narew, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz duchowni z Narwi oraz okolicznych parafii.

Maslanica w Narwi 

Na początku wystąpiła najmłodsza grupa wokalna działająca przy Narwiańskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Marii Bubka. Po występie młodych wokalistek zaprezentowała się młodzież ze szkoły w Narwi, która pod kierownictwem Pani Niny Abramiuk przygotowała scenkę związaną z obrzędem „Maslanicy”.

Maslanica w Narwi 

Przed publicznością wystąpiła również starsza grupa wokalna NOK, a także zespół wokalny „Perła”, który też działa przy Narwiańskim Ośrodku Kultury - oba zespoły prowadzi Pani Maria Bubka.

Maslanica w Narwi 

Ostatnim punktem programu był występ ludowego zespołu Krywczanki, który zaprezentował publiczności kilka starych, ludowych piosenek. Warto wspomnieć, iż zespół Krywczanki zdobył w tym roku II miejsce w centralnym konkursie Piosenka Białoruska w Białymstoku.

Maslanica w Narwi 

Po zakończeniu występów artystów słowa uznania i podziękowania przekazali Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Narew Ewa Urbanowicz. Szczególne podziękowania przekazano Pani Ninie Abramiuk, a także dla Pani Marii Bubka oraz dyrektora NOK Tamary Juszkiewicz. Zgodnie z tradycją na koniec można było skosztować przygotowanych pączków i obwarzanków.

GALERIA ZDJĘĆ