20 grudnia 2013 roku odbyło się w Narwi przedświąteczne spotkanie przedwigilijne dla mieszkańców naszej gminy, a uroczystość została przygotowana przez Narwiański Ośrodek Kultury.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi

Jak co roku, w tym dniu Gminę Narew odwiedził Święty Mikołaj, który wspólnie z harcerzami oraz ks. prałatem Zbigniewem Niemyjskim odwiedził lokalne instytucje i zakłady pracy, przekazując wszystkim Betlejemskie Światełko Pokoju, najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz słodkie upominki. Mikołaj dotarł między innymi do Urzędu Gminy Narew, a także na odbywającą się tego dnia sesję Rady Gminy Narew.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi

Wieczorem w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Narew odbyło się spotkanie wigilijne. Uczestniczyli w nim min. władze samorządowe Gminy Narew, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz duchowieństwo Parafii Rzymskokatolickiej i Parafii Prawosławnej w Narwi.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania kolędy, a następnie harcerze przekazali na ręce gospodarza gminy Wójta Andrzeja Pleskowicza Betlejemskie Światełko Pokoju. Od tego światełka zostały potem zapalone wigilijne świece kościoła rzymskokatolickiego i prawosławnego.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi, które przygotowała Pani Alla Siotkowska. Dzieci przedstawiły humorystyczną scenkę bożonarodzeniową pt. "Gwiazdka wigilijna" autorstwa Pani Alicji Stańko. Na zakończenie występujący na scenie Mikołaj obdarował wszystkich zebranych słodkimi podarunkami.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi

Starsza młodzież z Gimnazjum w Narwi przedstawiła tradycyjne jasełka – opowieść o historii Bożego Narodzenia, która przeplatana była pięknymi kolędami. Młodzież do występu przygotowała Pani Olga Hewa, a akompaniowała Pani Ewa Alimowska.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi

Goście przybyli na tegoroczne spotkanie wigilijne mogli też wysłuchać wielu kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w wykonaniu trzech zespołów wokalnych działających przy Narwiańskim Ośrodku Kultury, które prowadzi Pani Maria Paszko.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi

Można też było posłuchać starych, archaicznych kolęd w wykonaniu gości z Białegostoku – zespołu Południce, a także gminnego zespołu Podlaszanki z Gorodziska.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi

Podczas tegorocznego spotkania serdeczne życzenia świąteczne przekazali wszystkim zebranym Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz, Przewodnicząca Rady Gminy Narew Ewa Urbanowicz, a także duchowni: proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narwi ks. prałat Zbigniew Niemyjski oraz proboszcz Parafii Prawosławnej w Narwi ks. dziekan Bazyli Roszczenko.

Spotkanie przedwigilijne w Narwi

Na zakończenie uroczystości wszyscy przybyli mogli wspólnie podzielić się opłatkiem oraz prosforą, złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne oraz zasiąść do wspólnej wigilii.

GALERIA ZDJĘĆ