3 września  2022 roku na stadionie w Narwi odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody rozpoczęły się od zbiórki oraz złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Hajnówce dh Piotrowi Rybakowi. Minutą ciszy wszyscy zebrani uczcili pamięć zmarłego w ubiegłym miesiącu dh Mikołaja Timofiejuka – wieloletniego pracownika Urzędu Gminy w Narwi, który zajmował się sprawami przeciwpożarowymi.

Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach. Druhowie zmierzyli się w sztafecie pożarniczej 7x50 z przeszkodami oraz w pożarniczym ćwiczeniu bojowym.

Zawody wygrała drużyna z OSP Narew, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Orzeszkowo,  trzecie drużyna OSP  Trześcianka.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce – OSP Narew,

II miejsce – OSP Orzeszkowo,

III miejsce –OSP Trześcianka,

IV miejsce – OSP Nowokornino,

V miejsce – OSP Białowieża,

VI miejsce – OSP Czeremcha,

VII miejsce – OSP Narewka,

VIII miejsce – OSP Czyże,

IX miejsce – OSP Mochnate.

 

Na koniec zawodów strażacy ochotnicy zostali nagrodzeni pucharami, nagrodami rzeczowymi i dyplomami. Uroczystego wręczenia dokonali mł. bryg. Grzegorz Bajko – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce, Pan Andrzej Pleskowicz – Wójt Gminy Narew, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Hajnówce dh. Piotr Rybak oraz w imieniu Starosty Hajnowskiego radny powiatu Pan Roman Ostapczuk.

 GALERIA ZDJĘĆ