W niedzielne popołudnie 1 sierpnia 2021r. na przystani kajakowej w Narwi  mieliśmy okazję obcować ze sztuką, a to za sprawą  Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep.

Jak zawsze nie zabrakło dobrej energii i radości płynącej prosto ze sztuki teatralnej. Niestety aura spłatała figla. Część spektaklów musiała być zawieszona z powodu burzy i ulewnego deszczu.

Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć cztery spektakle:

         Baśń „Popieluszka” – Teatru Opowieści Wszeliniejakich - widowisko zawierające elementy performansu, tradycyjnego opowiadania baśni, muzyki i tańca ludowego oraz teatru ożywionej formy z wykorzystaniem lalek zrobionych z przedmiotów użytku codziennego.  

         „Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie”Teatr Barnaby -   historia jednego z trzech synów, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem.

„Dziadek do orzechów – Historia niezwykła” – Teatru w Lesie.  Opowieść o kolorowym, bajkowym świecie dziecięcych marzeń i lęków, w którym występują marionetki i aktorka „oprowadzająca”  po meandrach wspomnień.

         „Gęsiareczka, czyli o trudnej sztuce mówienia NIE” – Magdaleny Kwaśnej -  baśń o trudnej sztuce stawiania granic i budowania autonomii jednostki.

         Mimo, że spektakle odbywały się w plenerze, organizatorzy dbali o to, by liczba widzów nie przekraczała określonych "pandemicznych" limitów.

 

 Dziękujemy Stowarzyszeniu Kulturalnemu „Pocztówka”, organizatorowi wydarzenia za piękne przedstawienia,  po prostu za magię teatru.

 

Dopełnieniem WERTEPU – będzie PARADA LAMPIONÓW ‘SŁOŃCE NA WSCHODZIE, NA ZACHODZIE KSIĘŻYC. SEN O NOCY LETNIEJ’ – Narew – rynek, park, ulice - 3 września (piątek), god.22.00. Zapraszamy!

 

Foto. Maciej Zakrzewski

 GALERIA ZDJĘĆ