W tym roku ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi upłynęły pod hasłem: „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.

DSC07101

W okresie ferii zimowych zorganizowano  szereg zajęć i warsztatów dla dzieci i młodzieży. Dużą popularnością cieszyły się gry  planszowe, w które grano z wielką chęcią (Słowostworki – gra poszerzająca zasób słów oraz ćwicząca nasz refleks; Dobble – gra na skojarzenia, w której ćwiczymy koncentrację i refleks; Dixit – gra na skojarzenia, w której wymagana jest bogata wyobraźnia, Story Cubes – gra poprawiająca twórcze myślenie oraz inne gry towarzyskie). Jednak największą furorą cieszył się niezastąpiony Monopol a także Finansjera. Gry te dostarczały wielkich emocji.

DSC06900

Dzieci próbowały opanować origami czyli niezwykle trudną sztukę składania papieru. Podczas zajęć nauczyły się składać tulipany z papieru.

DSC06983

Bawiono się również w inne gry jak na przykład „Kim jestem?”, gdzie każdy próbował odgadnąć, którą postacią z bajek jest akurat w tej chwili. Zorganizowano też „Koło Fortuny” – odgadywano tytuły książek.

DSC07090

Uczestnicy Ferii w Bibliotece podzielili się na dwa zespoły. Jeden z nich ułożył krzyżówkę a drugi miał za zadanie ją rozwiązać i odczytać hasło.

DSC06941

Na koniec ferii każdy wykonał niepowtarzalny obraz metodą kolażu. Jest to technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów np. gazet, fotografii. Są one naklejane na płótno lub papier.

DSC07114

Zajęcia w ramach wolontariatu prowadziła pani Kamila Korobkiewicz.

 GALERIA ZDJĘĆ