17 kwietnia 2015 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki odbyła się Gala Finałowa wieńcząca konkurs Podlaska Marka Roku 2014. Podlaska Marka, jak żaden inny plebiscyt, pozwala docenić kreatywność i przedsiębiorczość mieszkańców województwa, którzy niezmiennie potrafią zaskakiwać swoimi niekonwencjonalnymi pomysłami. W ciągu 10 lat historii konkursu uczestniczyło w nim ponad 1100 produktów, na które konsumenci, wybierający swoich faworytów w Plebiscycie o Nagrodę Podlaskich Konsumentów, oddali łącznie ponad 150 tysięcy głosów.

 Podlaska Marka Roku 2014

Wyniki tegorocznej, 11 edycji przedsięwzięcia zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej, którą prowadził Tomasz Kammel, a gwiazdą wieczoru była Urszula. Do udziału w edycji 2014 Podlaskiej Marki Roku zakwalifikowanych zostało 81 produktów, spośród których Grupa Ekspercka, stanowiąca trzon Kapituły Konkursu, wyłoniła 20 zgłoszeń nominowanych do nagród głównych. To z nich wybrano pięciu laureatów, którzy otrzymali nagrodę pieniężną oraz szklaną statuetkę wykonaną według koncepcji Profesora Leona Tarasewicza. Swojego faworyta wskazali również Internauci glosujący w Plebiscycie o Nagrodę Podlaskich Konsumentów. Udział wzięło w nim ponad 9000 osób, a więc ponad tysiąc więcej niż w roku ubiegłym.

 Podlaska Marka Roku 2014

Gminę Narew reprezentował Pan Marian Święcki, a jego Muzeum Wsi znalazło się na zaszczytnej liście produktów ubiegających się o nagrody. Życzymy sukcesów i wygranej w kolejnej edycji!

Opracowanie materiału:
Narwiański Ośrodek Kultury